logo

O nauce włoskiego

logo
O nauce włoskiego

Czasami drogi na skróty są świetne i tak jest między innymi z nauką języków obcych. W tym przypadku chodzi o wyjazd. Jeśli wyjedziemy na dłuższy czas do Włoch, to z pewnością znacznie polepszymy swoje umiejętności lingwistyczne. Poprawimy słownictwo, akcent oraz płynność mówienia. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na takie rozwiązanie.Jak zatem wygląda nauka włoskiego w…

Jak zatem wygląda nauka włoskiego w warunkach domowych. Najlepiej stworzyć sobie w otoczeniu włoskie klimaty. Na co dzień słuchajmy więc radia włoskiego i oglądajmy włoską telewizję. Pozmieniajmy w telefonie i komputerze język główny na włoski. Poza tym warto jak najczęściej czytać teksty po włosku. Dzięki takiemu otoczeniu się tym językiem znacznie szybciej zaczniemy robić postępy. Oczywiście nie należy rezygnować przy tym z regularnej nauki. Najważniejsze na początku jest opanowanie jak największej ilości słownictwa. Przy tym postarajmy się nie uczyć poszczególnych słówek, lecz raczej całych dłuższych sformułowań. To nam się przyda później w rozmowie, gdyż będziemy mówić płynniej i rzadziej będzie nam brakować słówek.

Ważna jest tutaj jeszcze jednak…

nauka włoskiego

Foto: pixabay.com

Ważna jest tutaj jeszcze jednak zasada dotycząca nauki zwrotów. Mianowicie ucząc się nowych wyrażeń, koniecznie powtarzajmy je na głos. Wtedy nie tylko dobrze je zapamiętamy, ale równocześnie opanujemy odpowiedni akcent czy sposób wypowiadania. Warto zrobić z nauki włoskiego przyjemność, abyśmy z radością poszerzali wiedzę i opanowywali coraz to bardziej skomplikowane słownictwo. Z dobrym nastawieniem nauczymy się szybciej i lepiej.

nauka włoskiego

Foto: pixabay.com

nauka włoskiego

Foto: pixabay.com

Jedna odpowiedź to “O nauce włoskiego”

  1. Michał pisze:

    Nauka języka włoskiego odbywa się obecnie w wielu szkołach językowych. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, więc można dużo z nich zapamiętać.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

logo
logo
Zaprojektował Elegant Themes