logo

Jeden duży monitor a może 2 mniejsze?

logo
Jeden duży monitor a może 2 mniejsze?

Poezja kolorów i ostrości obrazu, którą zapewniają dzisiejsze ekrany LCD, sprawia, że wielu użytkowników komputerów posiada dwa monitory. Korzystają z nich równolegle w pracy, a także podczas rozrywki. Czy opłacalne jest posiadanie aż 2 monitorów. I czy standardowy komputer da sobie radę z utrzymaniem dwóch niezależnych pulpitów.


monitor 24

Foto: pixabay.com

Jeden duży monitor o proporcjach 21: 9…

Jeden duży monitor o proporcjach 21: 9 to marzenie wielu grafików i osób zajmujących się obróbką wideo. Ten rodzaj ekranu pozwala na pracę w kilku oknach na jednym ekranie. Najlepiej jest wybrać go w rozdzielczości 29 lub ewentualnie 34 cali. Zakup dwóch mniejszych monitorów o przekątnej 24 cali jest nawet lepszym rozwiązaniem. Jeżeli streamujecie gry lub pracujecie w dwóch niezależnych programach, które wymagają bardzo dużej przestrzeni, warto przerzucić je na osobne pulpity.

Cena dwóch monitorów 24 calowych o rozdzielczości Full HD to obecnie jakieś 400-500 złotych na starcie. Za ekran o proporcji 21: 9 i 29 calach zapłacicie przynajmniej 1000 złotych. Cenowo wychodzi to samo, ale dwa monitory dają jeszcze większą szerokość obrazu. Żeby poradzić sobie z dwoma pulpitami, warto posiadać kartę o 4GB pamięci GDDR5. To samo tyczy się ekranu 21: 9, który działa w rozdzielczości 2560 × 1080.

To znaczy, że potrzebuje nieco więcej pamięci karty graficznej. Jednak to dwa monitory Full HD bardziej obciążą wasze GPU. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, pamiętajcie zaopatrzyć się w kartę graficzną o większej ilości pamięci graficznej. W innym wypadku odczujecie spowolnienia oraz wyższe temperatury na układzie graficznym.

Jedna odpowiedź to “Jeden duży monitor a może 2 mniejsze?”

  1. Henryk pisze:

    Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Jedni wolą jeden, duży monitor, a inni kilka mniejszych, współgrających ze sobą.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

logo
logo
Zaprojektował Elegant Themes