logo

Uważaj na swoje dane!

logo

Kradzieże danych to w dzisiejszych czasach naprawdę częste zjawisko, tym bardziej, że informacje personalne są naprawdę cennym towarem. Nikt z nas nie jest pod tym względem bezpieczny, a złodzieje wymyślają coraz to sprytniejsze sposoby na kradzież. Podpowiemy Ci, jak możesz chronić swoje dane w prosty sposób. Dostęp do danych osobowych w dobie Internetu daje naprawdę sporo możliwości. Dość powiedzieć, że rynek handlu danymi osobowymi wart jest ogromne pieniądze, a tego rodzaju informacje bardzo poszukiwane.Co gorsza, nie chodzi tu o żadnego…

Co gorsza, nie chodzi tu o żadnego rodzaju intymne dane, typu” użytkownik X spędził na stronie Y 2h, wydając tam 100 złotych”, lecz o informacje znacznie bardziej poufne. Krótko mówiąc, kradzież danych osobowych to w dzisiejszym świecie zdobycie dostępu do tak tajnych informacji, jak choćby numer PESEL, NIP czy adres zamieszkania. Jak nie stracić swoich danych.

Zanim Internet trafił pod strzechy, jedynym wypadkiem w którym można było obawiać się o swoje dane osobowe była sytuacja w której ktoś fizycznie ukradłby Ci któryś z Twoich dokumentów. Dostęp do Internetu znacznie jednak ułatwia działanie złodziejom, w związku z czym przedstawiamy kilka wskazówek pozwalających na zwiększenie bezpieczeństwa Twoich danych. Po pierwsze, nigdy nie trzymaj poufnych informacji w jednym miejscu. Bardzo złym pomysłem jest przechowywanie wszystkich haseł np.

w chmurze – profesjonalny haker złamie zabezpieczenia bardzo szybko, zyskując tym samym dostęp do Twoich poufnych informacji. Po drugie, koniecznie zadbaj o regularne oczyszczanie komputera z wirusów. W Internecie krąży bowiem mnóstwo wirusów, a wśród nich także oprogramowanie szpiegujące, które w krótkim czasie może ukraść wszystkie Twoje dane, jak choćby kody dostępu do banku. Zanim zdołasz odzyskać ukradzione w ten sposób pieniądze, minie mnóstwo czasu!.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

logo
logo
Zaprojektował Elegant Themes